Big Pack

V lisech na obří balíky KRONE kupujete zkušenost a kompetenci špičkového výrobce lisů. KRONE zná všechny požadavky praxe a nabízí kompletní program velkých lisů s různými rozměry lisovacích kanálů. Mezinárodně uznávané inovace, jako variabilní plnící systém, jedinečná výbava MultiBale a neřízené sběrací ústrojí EasyFlow s mechanicky poháněným vkládacím válcem (Active Pick-up), jsou základem úspěchu strojů KRONE BiG Pack.

Palubní hydraulika s automatickou regulací lisovacího tlaku vždy zajistí i při různé vlhkosti a proměnlivé píci balíky stejného tvaru, s přesnými hranami. Dva senzory měří skutečnou lisovací sílu pístu. Regulační systém porovnává naměřené hodnoty s hodnotou zvolené lisovací síly. Palubní hydraulika podle toho automaticky upravuje tlak na stěny lisovacího kanálu.

Lisy na obří balíky KRONE BiG Pack s velkými hydraulickými válci jsou uzpůsobeny pro balíky o maximálním slisování. Pro ještě vyšší výkonnost jsou jako volitelná výbava k dispozici pevné nebo náběhově řízené tandemové nápravy s dovolenou maximální rychlostí do 60 km/h.

Vázací ústrojí KRONE je zárukou maximálního stlačení a tvarově stálých balíků. Sériová technologie dvojitého uzlovače u BiG Pack 870 HDP a pro všechny rozměry kanálu s výškou nad 70 cm umožňuje spolehlivě vázat a udržet i extrémně silně slisované balíky a špatně stlačitelné sklizňové produkty. BiG Pack 1270 je standardně vybaven jednoduchým uzlovačem, dvojitý uzlovač je pro něj k dispozici jako volitelná výbava. 

Při procesu lisování se přivádí k balíku jeden horní a jeden spodní motouz. Oba motouzy jsou navzájem svázány vždy na začátku a na konci. Spodní motouz je zaváděn přes napínací systém a dále jehlou. Spodní motouz obepíná spodní a čelní strany balíku. Horní motouz je přiveden k balíku přímo přes předepínací systém a pokrývá stranu balíku. Tento systém zajistí stroji schopnost slisovat jakékoli obtížně slisovatelné materiály tou nejvyšší silou. 

Kompaktní terminál DS 500 má 5,7″ barevný displej a umožňuje snadnou a přehlednou obsluhu stroje. K ovládání slouží buď dvanáct funkčních tlačítek, dotyková obrazovka nebo kolečko na zadní straně přístroje.

Terminál CCI 800 kompatibilní ISOBUS s 8″ dotykovým displejem slouží k ovládání stroje a zároveň jako obrazovka kamery, která například sleduje akumulační vůz na balíky. Jako multifunkční zařízení ušetří náklady a umožňuje optimální výhled. Ovládání pomocí tohoto terminálu je ještě komfortnější v kombinaci s joystickem AUX. Na displeji s intenzívními barvami a vysokým rozlišením je možné zobrazit funkce i v oknech miniaplikací.

ISOBUS terminál 1200 s 12palcovým dotykovým displejem umožňuje zobrazení dvou univerzálních terminálů (UT) na jedné obrazovce. Na jediném terminálu tak můžete najednou ovládat např. BiG Pack společně s akumulačním vozíkem a sledovat i záběr z kamery. Stačí vám k tomu jediný displej. Ušetříte náklady a budete mít lepší výhled z kabiny. Na displeji s intenzivními barvami a vysokým rozlišením je možné zobrazit funkce i v oknech miniaplikací.  

  • BiG Pack 890 (XC) HighSpeed

Tento stroj se čtyřmi dvojitými uzlovači, šířkou kanálu 80 cm a výškou 90 cm se výborně osvědčil nejen při zpracování slámy, ale také v těžké siláži. 

  • BiG Pack 1270 (XC/VC) HighSpeed

Tento stroj s šířkou kanálu 1,20m a výškou 70 cm nabízí mnohostranné využití. Šest jednoduchých nebo dvojitých uzlovačů je zárukou stabilního tvaru balíků slámy, sena i senáže.

  • BiG Pack 1270 (XC/VC) MultiBale HighSpeed

Tato varianta umožňuje svázat až devět malých balíků do jednoho velkého. Vaše výhoda: velké balíky lze rychle sklidit z pole, malé balíky jsou praktičtější pro pozdější manipulaci a dávkování.

  • BiG Pack 1290 (XC) HighSpeed

Pevné balíky o šířce 1,20 m a výšce 90 cm nadchnou farmáře na celém světě. Díky velkým rozměrům lisovaných balíků se tento stroj využívá především pro sklizeň slámy a sena. V některých zemích se však úspěšně využívá i při lisování senáže.

  • BiG Pack 4 x 4 (XC) HighSpeed

Výška kanálu 1,30 m znamená méně balíků na hektar, rychlejší sklizeň, a tím úsporu času a mzdových nákladů. Lis se používá především pro sklizeň slámy a sena.

  • Big Pack 870 HDP (XC)

"Tři stroje v jednom". Stroj s průřezem kanálu 80×70 cm dosahuje stejného stupně slisování jako BiG Pack HDP. Lis má kromě toho i funkci MultiBale a může flexibilně reagovat na požadavky zákazníka.

  • BiG Pack 1290 HDP (XC/VC) HighSpeed

Balíky jako brikety. Se systémem HDP (High Density Press) a prodlouženým lisovacím kanálem dosahuje stroj až o 25 % vyšší hmotnosti balíků než konvenční systémy. To se pozitivně odráží v nižších nákladech na přepravu slámy.

  • BiG Pack 1290 HDP II (XC)

Vyšší stupeň slisování – vyšší rychlost jízdy. Díky osmi dvojitým uzlovačům dosahuje lis až o 70 % vyšší průchodnosti, nebo až o 10 % většího slisování oproti BiG Pack HDP HighSpeed. S tímto strojem budete na poli podstatně výkonnější a můžete tak zvýšit i efektivitu své logistiky.