Comprima

  • Všestranný stroj pro jakýkoli sklizňový produkt 
  • K dispozici jsou 3 různé lisovací systémy 
  • Pevná komora zaujme jednoduchou konstrukcí 
  • Semivariabilní umožňuje maximální flexibilitu 
  • Plně variabilní umí lisovat balíky jakékoli velikosti 
  • K dispozici i jako kombinovaný lis s baličkou
  • Příčkový dopravník NovoGrip je pracovní orgán, který otáčí a stlačuje jakoukoli píci 

Lisy s pevnou komorou Comprima F 125 a F 125 XC od KRONE nadchnou svou jednoduchou, přehlednou a robustní konstrukcí, výbornou stabilitou a vysokým komfortem ovládání a údržby.

Comprima F 155 (XC) a CF 155 XC od KRONE jsou lisy s pevnou, přesto semivariabilní lisovací komorou. Mohou lisovat velice tvrdé balíky stabilního tvaru o 6 různých průměrech. Toto technické řešení je na trhu jedinečné. Díky jednoduché konstrukci jsou ve srovnání s variabilními lisy levnější, nenáročné na údržbu a velmi příjemné pro uživatele. Díky stabilní konstrukci jsou tyto lisy velice robustní a universální. Senáž, seno nebo sláma – tyto všestranné lisy lisují jakoukoli píci vždy ve stejně vysoké kvalitě. 

Stabilita bez kompromisů při dlouhodobém provozu v těžkých podmínkách a velká flexibilita, to jsou charakteristické rysy lisů Comprima V a CV od KRONE. Průměr balíků je u těchto lisů možné plynule přizpůsobit různé píci, pracovním podmínkám a přání zákazníka v rozmezí od 1,00 m do maximálně 1,80 m

Rychlé přejezdy po silnici, nerovný terén, neúnosné půdy a manévrování ve stísněných podmínkách patří ke každodenní praxi lisů Comprima. Dvě různé varianty zavěšení, jednoduchá nebo tandemová náprava, vzduchové brzdy a různé typy pneumatik v nabídce umožňuje optimálně vybavit všechny modely lisů KRONE Comprima do jakýchkoli podmínek. 

Sběrací ústrojí EasyFlow, s příčně výkyvným zavěšením, je známé tím, že dokonale sbírá píci i v těžkých podmínkách a při vysokém pracovním tempu. Kromě toho je velice robustní, protože je tvořeno jen několika málo pohyblivými díly. 

Dopravní rotor a řezací rotor řezacího ústrojí XCut se vyznačují vysokou výkonností, klidným chodem a spolehlivostí. Kromě toho je XCut také zárukou vynikající kvality řezanky. Všechny lisy Comprima s řezáním i bez řezání jsou v sériovém provedení vybaveny sklopným dnem. 

NovoGrip je nekonečně obíhající příčkový dopravník s gumotextilními pásy, který tvaruje píci do tvrdých a tvarově stálých balíků. NovoGrip odolává vysokému namáhání, přesvědčí i v nejtěžší senáži a zároveň má velice dlouhou životnost. 

Vázací zařízení lisu Comprima funguje spolehlivě a jeho obsluha je snadná a komfortní. Ať už váže balíky do sítě, nebo svrchní fólie. 

K dispozici jsou čtyři ovládací terminály KRONE pro různé úkoly. Zjednodušují, zlepšují a urychlují práci s lisy na válcové balíky Comprima. Lisování vás bude bavit. 

Stroj Comprima není konstruován pouze na maximální lisovací výkon a komprimaci ale přesvědčí také svou přehlednou konstrukcí a příkladnou přístupností. Provádění servisu a údržby je proto velmi snadné a pohodlné. Centrální mazací lišty a automatické mazání řetězů snižují čas potřebný k údržbě na minimum.