VariPack Plus

  • Výkonné speciální stroje pro suchou píci 
  • Sběrací ústrojí EasyFlow s prsty do V, bez vodicí dráhy a s malým počtem pohyblivých dílů 
  • Integrální rotor s maximální průchodnou kapacitou 
  • Přesné řezací ústrojí řeže přesně a lehce 
  • Koncepce dvojího pohonu spolehlivě roztočí balík a zajistí jeho dokonalý tvar 
  • Automatické čištění řemenů dvěma čisticími válci 

Sběrací ústrojí EasyFlow je zavěšeno kyvně. Může se pohybovat v rozsahu 70 mm a je známé svým dokonalým sběrem píce i v obtížných podmínkách a při vysokém pracovním tempu. Díky jednoduché konstrukci s malým počtem pohyblivých dílů se při práci minimálně opotřebovává a má dlouhou životnost.

Integrální rotor, který je dle výběru k dispozici s řezacím ústrojím nebo bez něj, nadchne robustní konstrukcí a spolehlivostí. Boční vkládací válce jsou integrované v rotoru, takže počet pohyblivých dílů je i zde podstatně nižší. Díky tomu je snazší čištění stroje i jeho údržba. Výsledkem je potom delší životnost stroje. 

VariPack Plus je vybaven řezacím ústrojím s 26 noži. Řazením nožů po skupinách 0/13/13/26 lze dosáhnout řezanky délky 84 resp. 42 mm. Řezací ústrojí je tak optimálně vybaveno pro jakékoli pracovní podmínky. V případě ucpání řezacího rotoru lze zablokovaný materiál snadno odstranit spuštěním dna řezacího kanálu směrem dolů.

Lisovací komora stroje VariPack Plus obsahuje tři nekonečné obíhající ploché řemeny. Tento systém z vás udělá specialisty na suchou píci jako je sláma, seno a senáž. Dva čisticí válce odstraňují nečistoty z řemenů a starají se tak o spolehlivé fungování stroje. Díky možnosti nastavení měkkého jádra je možné balík slisovat optimálně podle požadavků na jeho pozdější využití. 

Vázací zařízení lisu VariPack Plus funguje spolehlivě, má jednoduchou konstrukci a jeho obsluha je komfortní, ať pracuje se sítí, motouzem nebo s fólií. Díky vyklápěcímu skluzu na vázací materiál už není nutné zvedat role sítě ručně. Pevně nainstalovaný posunovač usnadňuje zavádění sítě. Zásoba jak sítí, tak i motouzů vystačí i na dlouhé pracovní dny. 

Lis VariPack Plus není konstruován pouze na maximální lisovací výkon a komprimaci, ale přesvědčí také svou jednoduchou konstrukcí a příkladnou přístupností. Provádění servisu a údržby je proto velmi snadné a pohodlné. K maximální výkonnosti přispívá automatické ovládání zadního čela a hydraulické válce s tlumiči dojezdu do koncové polohy. Díky vyhazovači balíků jsou balíky bezpečně ukládány i na svahu.

K dispozici jsou čtyři různé modely lisu VariPack Plus. Můžete si vybrat buď kompaktní lis VariPack 165 (XC) Plus na jedné straně, nebo lis VariPack 190 (XC) Plus pro větší balíky na straně druhé. Liší se pouze konstrukcí lisovací komory. Všemi ostatními vlastnostmi disponují všechny modely lisu VariPack Plus.

Rychlé přejezdy po silnici, nerovný terén, neúnosné půdy a manévrování ve stísněných podmínkách patří ke každodenní praxi lisů VariPack Plus. Různými volitelnými doplňky lze KRONE VariPack Plus optimálně vybavit pro konkrétní podmínky sklizně právě u vás.

Lis VariPack Plus je konstruován na maximální lisovací výkon a komprimaci. Díky speciálním volitelným doplňkům se také dá speciálně přizpůsobit podle konkrétních podmínek sklizně. Pracovní osvětlení a kamery poskytují lepší přehled o všem kolem stroje. Měření vlhkosti trvale informuje řidiče o vlastnostech lisované píce. 

Práce s palubní elektronikou KRONE Komfort je prostě zábava. Zjednodušuje, zlepšuje a urychluje práci. Lis VariPack Plus v sériovém provedení pracuje s ISOBUS a je vybaven funkcí TIM, takže umožňuje různé způsoby ovládání. K dispozici jsou různé ovládací terminály pro různé úkoly.